Menu

Biżuteria z korali naturalnych

Blog prezentuje wiele ciekawostek oraz informacji o koralu naturalnym i innych kamieniach naturalnych wykorzystywanych do wyrabiania biżuterii, takiej jak naszyjniki, bransoletki i kolczyki.

koralart

Koral w jubilerstwie

Koral oprócz medycyny niekonwencjonalnej jest bardzo często stosowany w jubilerstwie. W biżuterii najczęściej stosuje się piękne korale czerwone oraz białe, które łączone są ze srebrem, białym złotem oraz żółtym złotem. Również koral czerwony jest zestawiany z lawą wulkaniczną oraz z innymi kamieniami, na przykład turkusem. Tworzy oryginalne i niebanalne kompozycje, które pasują zarówno do eleganckich strojów, jak i tych bardziej casualowych, a także w stylu boho czy vintage.

 

Koralami wysadza się między innymi kolczyki, pierścionki, również z koralowych koralików wykonuje się naszyjniki, bransoletki, a także innego rodzaju biżuterię dla kobiet. Koral najczęściej formowany jest w kule o różnych wielkościach, ale może być również rzeźbiony, na przykład w piękne różyczki. Także można spotkać się z biżuterią wykorzystującą wypolerowane gałązki koralowe, z których wykonuje się naszyjniki, wisiorki oraz bransoletki. To prawdziwie wszechstronny materiał biżuteryjny, który daje niemalże nieograniczone możliwości w komponowaniu wyjątkowych małych dzieł sztuki.

 

 

 

 autb_030_bigautb_029_bigBransoletka_z_biaAEych_korali_naturalnych_i_onyksu__autb004_bigBransoletka_z_czerwonym_koralem_naturalnym_i_onyksem__autb001_bigBransoletka_z_biaAEych_korali_naturalnych_i_onyksu__autb011_big

© Biżuteria z korali naturalnych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci